Majstori...

Razmena iskustva članova oko sređivanja, farbanja, restauracija, dogradnji
Odgovori
dell_mare
Korisnikov avatar
Postovi: 466
Pridružio se: Sreda 25 Mar, 2020 11:42
Lokacija: Dorćol - Stara Centrala
Plovilo: Ten Broeke 780AK
Dimenzije: 8m x 2.6m
Status: Offline

Re: Majstori...

Post od dell_mare » Četvrtak 13 Maj, 2021 12:32

To ti kažem. Samo dobar sinusni inverter i dobiješ 220v na brodu za ostale uređaje osim frižidera - nema prepravki. Ja imam 200w panela, 210ah akumulatora i inverter od 1000w i sve radi.

Nevena
Korisnikov avatar
Postovi: 204
Pridružio se: Petak 06 Nov, 2020 12:19
Plovilo: brodić "Eon"
Dimenzije: 8x2,5m
Status: Offline

Re: Majstori...frižider

Post od Nevena » Petak 28 Maj, 2021 17:04

Evo ovako,
Što iz sigurnosnih razloga, što jer nas je mrzelo da se bakćemo sa ugradnjom novih kablova kad već imamo komplet instalaciju sa priključkom predviđenim za frižider, tek mi smo se ipak odlučili za prepravku frižidera.
Kupili smo najjeftiniji minibar, a majstor nam je zamenio kompresor.
Poslednja četiri dana smo proveli na Dunavu u kontinuitetu. Frižider se odlično pokazao. Kontroler smo ostavili na fabričkom podešavanju (gasi potrošače kada napon akumulatora padne na 10,7V). Od ostalih potrošača smo imali samo svetlo i noću smo punili dva telefona (namerno kada nema dopune baterije da vidimo da li će sistem izdržati).
Napon ni jednom nije pao ispod 12,5V.
Sad, dani su bili prilično sunčani i ne znam kako bi bilo kada bi imali 2 oblačna dana u kontinuitetu, ali po takvim danima i ne boravimo na vodi bez vraćanja kući, pa mi to ne deluje kao problem. U svakom slučaju, najgore što može da se desi je da ostanemo bez svetla na par sati u toku noći.
Sve ukupno to izgleda ovako:
Slika

dell_mare
Korisnikov avatar
Postovi: 466
Pridružio se: Sreda 25 Mar, 2020 11:42
Lokacija: Dorćol - Stara Centrala
Plovilo: Ten Broeke 780AK
Dimenzije: 8m x 2.6m
Status: Offline

Re: Majstori...

Post od dell_mare » Petak 28 Maj, 2021 20:55

I mi smo uzeli ovaj vox i radi super (kad je na 220v), nadam se da će i vama da oposli kako treba.

George
Korisnikov avatar
Postovi: 623
Pridružio se: Subota 13 Mar, 2021 07:13
Lokacija: Senta
Plovilo: Bombonass
Dimenzije: 9,6 x 2.6
Status: Offline

Re: Majstori...

Post od George » Subota 29 Maj, 2021 04:58

Ako nije tajna, pošto je majstor napravio tu prepravku?
Poslednja izmena od George u Subota 29 Maj, 2021 07:40, izmenjeno 1 put ukupno.

Nevena
Korisnikov avatar
Postovi: 204
Pridružio se: Petak 06 Nov, 2020 12:19
Plovilo: brodić "Eon"
Dimenzije: 8x2,5m
Status: Offline

Re: Majstori...

Post od Nevena » Subota 29 Maj, 2021 07:15

170€.
Vrtatio nam je kompresor koji je izvadio koji je praktično nov. Sada mu tražimo namenu :roll:

Mileta
Korisnikov avatar
Postovi: 875
Pridružio se: Nedelja 14 Jul, 2019 11:20
Lokacija: Zemun
Plovilo: Polaris Glider
Dimenzije: 7m x 2.5m
Status: Offline

Re: Majstori...

Post od Mileta » Ponedeljak 31 Maj, 2021 12:06

I ja nabavio taj Vox mini bar. Za sada stoji u garaži. U planu je prepravljanje jednog dana. Za sada imam plinski frižider, ali kako supruga nije baš oduševljena plinom na čamcu, jedva se pomirila da imamo plinski rešo. Verovatno će plinski na kraju sezone na oglas a novci od prodaje će se usmeriti na prepravku Vox mini bara.
Slika

Slika

Nevena
Korisnikov avatar
Postovi: 204
Pridružio se: Petak 06 Nov, 2020 12:19
Plovilo: brodić "Eon"
Dimenzije: 8x2,5m
Status: Offline

Re: Majstori...

Post od Nevena » Ponedeljak 31 Maj, 2021 17:16

Treba da tražimo forumski popust na količinu od Vox-a ;)

Mileta
Korisnikov avatar
Postovi: 875
Pridružio se: Nedelja 14 Jul, 2019 11:20
Lokacija: Zemun
Plovilo: Polaris Glider
Dimenzije: 7m x 2.5m
Status: Offline

Re: Majstori...

Post od Mileta » Utorak 06 Jul, 2021 15:07

Nevena sada posle nekog vremena korišćenja kako ste zadovoljni sa frižiderom. Kako hladi koliko brzo ohladi unutrašnjost i kakva je potrošnja struje?
Na pragu sam odluke da i ja odnesem na prepravku ovaj moj mali Vox, pa me interesuju iskustva iz prve ruke.

Nevena
Korisnikov avatar
Postovi: 204
Pridružio se: Petak 06 Nov, 2020 12:19
Plovilo: brodić "Eon"
Dimenzije: 8x2,5m
Status: Offline

Re: Majstori...

Post od Nevena » Sreda 07 Jul, 2021 07:26

U principu smo zadovoljni. Hladi lepo, čak se u onoj maloj "zamrzivač" fioci nahvata led na zidovima.

U početku smo imali problem sa strujom. Uprkos upozorenjima da to ne radimo, smo stavili utikač 12V i utičnicu(kao za upaljač na autu) i sve lepo učvrstili da se ne bi izgubio kontakt od drmanja (pošto smo mi pametniji od ostalih i znamo kako to treba :doh: :laughing-rolling: ). Posle 10tak dana, kada su počele ove vrućine se plastika raširila i mali feder koji se nalazi iza osigurača u utikaču je počeo da iskače, dok posle ko zna koliko nameštanja nisam u afektu isekla kabl i spojila sve direktno. Sada radi bez prekida i stabilno.
Takođe smo imali komad stirodura, pa smo ga dvostruko lepljivom trakom zalepili za zidove bočne frižidera i tako povećali njegovu efikasnost, bar malo.

Po najvećim vrućinama i pri početnom radu (nakon iskakanja utičnice, npr) nam je kontroler pokazivao minimalno 11,8V, uz priključen punjač za telefon (bez frižidera je danju obično oko 14,4V). U redovnom radu, po sunčanom danu i spoljnoj temperaturi 35 oC pokazuje 12,8V. Kontroler je podešen da čuva akumulator i isključi sistem kada napon padne na 10,7V tako da je sistem sasvim stabilan.

Sve ukupno smo zadovoljni. Nisam merila, ali bih rekla da je temperatura unutra oko 6-7 stepeni, tih je i naš krhki energetski sistem na brodu izdržava.
Za vikend ćemo ići na 3 dana na vodu pa ću poneti termometar da izmerim stvarnu temperaturu. Javljam rezultate.

Mileta
Korisnikov avatar
Postovi: 875
Pridružio se: Nedelja 14 Jul, 2019 11:20
Lokacija: Zemun
Plovilo: Polaris Glider
Dimenzije: 7m x 2.5m
Status: Offline

Re: Majstori...

Post od Mileta » Sreda 07 Jul, 2021 11:38

Super. Čitajući ovo što si napisala, skoro da je prevagnula odluka da i ja uradim tako. Javljaj stanje, kad budete tih par dana na vodi. Sigurno neću za 3-4 dana odneti moj frižider na prepravku. Verovatno jedan dan od ponedeljka.

Odgovori