Sajam nautike u Diseldorfu

Lepše je putovati u društvu, podelite to sa nama
Odgovori
Igor Narval
Korisnikov avatar
Postovi: 348
Pridružio se: Sreda 17 Jul, 2019 18:38
Plovilo: Narval 820
Dimenzije: 8.2m x 2.45m
Status: Offline

Sajam nautike u Diseldorfu

Post od Igor Narval » Sreda 27 Nov, 2019 21:43

Čak i pre nego što sam kupio čamac i formalno ušao u svet nautike bio sam redovan posetilac sajma nautike u Beogradu.

Tokom zadnjih desetak godina, ovaj sajam je prošao kroz razne faze.
Menjani su mu termini održavanja, nekada je bio sam, nekada zajedno sa drugim sjamovima.
Bilo je par godina kada je bilo potrebno i po nekoliko hala da stanu plovila. U poslednjim godinama praktično sve u vezi nautike stane u jednu halu, onu najveću sa kupolom. Zadnjih par godina sajam traje ukupno 4-5 dana. Za 2020 godinu je predviđen za april, od 02 do 06 aprila.

U povezanim halama bude sajam ribolovačke opreme, lovačkog naoružanja i slično. I pored svih ograničenja koje ima ovaj sajam, supruga i ja rado odemo tamo. Provedemo nekoliko lepih sati u razgledanju brodova, jahti i opreme.

Ali ovaj tekst pišem zbog jednog drugog sajma na kojem nisam bio, ali ću učiniti sve da odem ako ne sada, ono prvom prilikom.

U pitanju je sajam u Diseldorfu, koji se svake godine tradicionalno održava u januaru, ove godine je to od 18 do 26 januara.
Link ka internet stranici sajma je:
https://www.boot.com/

Ne znam zašto, ovaj sajam me privlači od prvog dana. Možda ima i većih i lepših sajmova, ali ja bih voleo otići baš u Nemačku na ovaj sajam.
Sajam je ogroman, zastupljenje su sve "grane" nautike.
Mislim da je dovoljno pogledati samo raspored po celinama, da bi se stekla slika o sjamu
https://www.boot.com/cgi-bin/md_boot/li ... =g_u_e_s_t

Sve je tu, brodovi, jedrilice, skuteri, ronjenje, kajak.....

Ulaznica i jeste i nije skupa, za kupovinu preko interneta cena ulaznice je 19 EUR-a (jedan dan) i 27 EUR-a (dvodnevna).
Ako se ulaznice kupuju na ulazu u sajam onda su nešto skuplje.

Nažalost, najveći trošak je avio karta i smeštaj. Na nekim sajtovima sam čak video da je savet da se ne uzima hotel u Diseldorfu nego u Kelnu, koji je relativno blizu, a cene smeštaja su niže.

Vrlo rado bih pročitao utiske iz prve ruke sa ovog, a što da ne i sa nekog drugog velikog sajma, od onoga ko je bio u prilici da poseti takvu manifestaciju.

A ko zna, možda se i organizujemo pa odemo do Diseldorfa, nije preko sveta

Mileta
Korisnikov avatar
Postovi: 874
Pridružio se: Nedelja 14 Jul, 2019 11:20
Lokacija: Zemun
Plovilo: Polaris Glider
Dimenzije: 7m x 2.5m
Status: Offline

Re: Sajam nautike u Diseldorfu

Post od Mileta » Četvrtak 28 Nov, 2019 15:06

Igore mislim da je Laza- LSI sa foruma "moja ladja" prošle godine nešto radio oko organizacije putovanja srpske delegacije na taj sajam. Pravio je i neke flajere, koliko se sećam. Možeš njega da pitaš oko toga, jer sigurno više zna, ili te mo\e poveyati sa ljudima koji su bili tamo. Ako te zanima, možemo se čuti pa da ti dam njegov broj.

Igor Narval
Korisnikov avatar
Postovi: 348
Pridružio se: Sreda 17 Jul, 2019 18:38
Plovilo: Narval 820
Dimenzije: 8.2m x 2.45m
Status: Offline

Re: Sajam nautike u Diseldorfu

Post od Igor Narval » Četvrtak 28 Nov, 2019 17:48

Mileta,

tako je, prošle godine je gospodin Krsta iz Udruženja "Dunavski propeler" napravio jedna lep flajer koji je predstavio nautičke potencijale Srbije. Na izradi tog flajera se angažovao i Lazar. Članovi udruženja "Moja lađa" su imali uvid u taj materijal, negde početkom ove godine.

To je stvarno bio lep flajer i on je korišćen na sajmu u Diseldorfu koji je održan u januaru-februaru.
Prikazana je mapa plovnih puteva u Srbiji, neka istorijska mesta, par lepih tekstova je bilo.

Nažalost, kao i u drugim situacijama, finansijska sredstva su bila ograničavajući faktor da više ljudi iz Srbije ode na ovu manifestaciju.

Bez ozbiljne količine EUR-a nije moguće otići na ovakvu manifestaciju. Tako, dok se ne skupi dovoljno za put ostaje internet, video materijali, reportaže sa ovog i sličnih sjamova. Naravno, poseta našem sajmu u Beogradu se kod mene podrazumeva.

Zveki
Korisnikov avatar
Postovi: 643
Pridružio se: Nedelja 14 Jul, 2019 18:39
Lokacija: Zemun
Plovilo: Alibi
Dimenzije: 7.3m x 2.2m
Status: Offline

Re: Sajam nautike u Diseldorfu

Post od Zveki » Četvrtak 28 Nov, 2019 18:52

Takodje, ako sve bude kako treba eto i mene dogodine na ovom nasem sajmu. Jeste nikakav i sve je isto iz godine u godinu ali opet volim da odem.

Odgovori