Grocka - 1132,5km

Plovidbe, druženja, doživljaji sa vode
Zoran T
Korisnikov avatar
Postovi: 24
Pridružio se: Nedelja 06 Okt, 2019 18:14
Plovilo:
Dimenzije:
Status: Offline

Re: Grocka - 1132,5km

Post od Zoran T » Sreda 09 Okt, 2019 11:52

Grocani su taj sistem leva desna strana ove ili one ade zamenili brojevima... :D tako da ako nekog mestanina pitas za nocenje reci ce ti 5-ta obala(leva strana spruda) a za pecanje 3-obala(leva strana grocanske ade)...ostale se zovu dunavac(desna strana grocanske ade),plaza(desna strana spruda),banatska strana(leva obala dunava)i grocanska strana(desna obala dunava)...goli djoka je naziv vrha spruda tj vece ade blize levoj obali dunava...plovni put je izmedju plaze i treće obale a glavna matica je uz trecu obalu...3km uzvodno je ivankovacki dunavac koji pruza zastitu od svih vetrova a peta obala i banatska strana onako zavisi sta duva...na 1125-6 km izmedju trece ade i banatske strane ima kafance sa dobrom klopom tj przenom ribom...tu je cika Rade po povratku iz Kovina (sa one promocije) svratio na moj nagovor dopalo mu se i ostao par dana...idealno za kamp moze i privez uz splav moze i struja sa splava a Miroslav hoce uz dogovor i da donese iz sela sta ti treba... :obscene-drinkingcheers:

Uros
Korisnikov avatar
Postovi: 1644
Pridružio se: Utorak 04 Jun, 2019 20:53
Lokacija: Zemun
Plovilo: Riviera
Dimenzije: 8.7m x 2.8m
Status: Offline
Kontakt:

Re: Grocka - 1132,5km

Post od Uros » Sreda 09 Okt, 2019 11:54

E citao sam tu reportazu kad je gosn Rade plovio do Kovina, ne znam da li bi to moglo da se objavi ovde?
Mislim da bi bilo korisno, mozda bi Mileta mogao da sazna da li mozemo to da podelimo i ovde :?:
Inspektor za visinu kabine

Zveki
Korisnikov avatar
Postovi: 643
Pridružio se: Nedelja 14 Jul, 2019 18:39
Lokacija: Zemun
Plovilo: Alibi
Dimenzije: 7.3m x 2.2m
Status: Offline

Re: Grocka - 1132,5km

Post od Zveki » Sreda 09 Okt, 2019 12:52

Bilo bi korisno kada bi mogla i neka karta tog dela Grocke uz Dunav da se prikaze i da na njoj bude obelezeno sve ovo sto je Zoran napisao....3 obala...5-ta obala..itd.

Uros
Korisnikov avatar
Postovi: 1644
Pridružio se: Utorak 04 Jun, 2019 20:53
Lokacija: Zemun
Plovilo: Riviera
Dimenzije: 8.7m x 2.8m
Status: Offline
Kontakt:

Re: Grocka - 1132,5km

Post od Uros » Sreda 09 Okt, 2019 13:04

Evo ga screenshot sa OpenCPN-a na tom sektoru, mozda bude od pomoci da se stvori slika o ovome sto Zoran pominje.

P.S. Zoki, onda kad smo isplovili sa tobom, mi smo bili na maloj grocanskoj adi, otprilike malo uzvodno od zelenog znaka? Tako mi deluje :)

Slika
Inspektor za visinu kabine

Igor Narval
Korisnikov avatar
Postovi: 348
Pridružio se: Sreda 17 Jul, 2019 18:38
Plovilo: Narval 820
Dimenzije: 8.2m x 2.45m
Status: Offline

Re: Grocka - 1132,5km

Post od Igor Narval » Sreda 09 Okt, 2019 19:14

Uroše,

rekao bih ja da je ta plovidba bila davno, moralo bi to da se obnovi, ako se slažeš u proširenom društvu. :D

Šalim se malo, ali Grocka i ovaj potez Dunava je relativno blizu od Beograda, to je nekih 3 -4 sata plovidbe čak i nama koji idemo 7-8 km na sat uzvodno i 10 km na sat nizvodno. Praktično da se krene u subotu ujutro i da povratak bude u nedelju popodne (ako posao i druge obaveze ne dozvoljavaju da se produži na radnu nedelju) pa opet da ne bude puno plovidbe, posebno kada je malo duži dan.

Svaka informacija i podatak o ovom delu Dunava je više nego koristan.

Zoran T
Korisnikov avatar
Postovi: 24
Pridružio se: Nedelja 06 Okt, 2019 18:14
Plovilo:
Dimenzije:
Status: Offline

Re: Grocka - 1132,5km

Post od Zoran T » Četvrtak 10 Okt, 2019 08:49

Pa jeste bila davno...ove godine nisam ni spustao mali camac u vodu jer koristimo veliki...jeste malo vise uzvodno od zelene plov oznake bila nekad plaza pescana plaza(4ta obala)...peska vise nema sad je mulj i tu je plitko...na 50tak metara od obale sad trenutno oko 1-1.5m...kupanje je na vrhu ade tj goli djoka tu je sad jos plice tj do kolena...sad je crvena plov oznaka pomerena 400-500m uzvodno i od nje je isto plitko 2-3m i ide do pocetka grocanske ade(3obala)...od ade pocinje dubina i ide celom duzinom 3. obale negde ide i preko 15m dubine i to na 15m od od obale...matica je najjaca najprljavija a rade som saran smudj a i stuka uz obalu...u dunavcu uz drugu obalu je srednja dubina vode mirnije je radi smudj na vrhu ade i u srednjem delu a na grocanskoj obali stuka...na petoj obali je isto dubina i tu ide skoro od vrha pa preko pola duzine ade varira od 10-15m radi saran som stuka a na banatskoj strani kod kamena i smudj...poprilicno su zaklonjeni od vetra zavisi sta duva...na pola brestovacke ade a na banatskoj strani je kafance...tu ne pecamo tu jedemo...cela i treca i peta obala su isprepletane granjem oborenim vrbama panjevima koje se ne vide kad se malo digne voda i treba biti na oprezu

Zoran T
Korisnikov avatar
Postovi: 24
Pridružio se: Nedelja 06 Okt, 2019 18:14
Plovilo:
Dimenzije:
Status: Offline

Re: Grocka - 1132,5km

Post od Zoran T » Četvrtak 10 Okt, 2019 08:57

Mislom da su ove slike s 3 obale...
Slika

Slika

Slika

Slika

Odgovori