P: Prodajem Rebell Seaskip 7.6 x 2.5m

Kupovina, prodaja, zanimljivi oglasi
dell_mare
Korisnikov avatar
Postovi: 466
Pridružio se: Sreda 25 Mar, 2020 11:42
Lokacija: Dorćol - Stara Centrala
Plovilo: Ten Broeke 780AK
Dimenzije: 8m x 2.6m
Status: Offline

Re: P: Prodajem Rebell Seaskip 7.6 x 2.5m

Post od dell_mare » Sreda 21 Sep, 2022 12:31

zankiki napisao:
Sreda 21 Sep, 2022 10:55
Ti baš voliš da sređuješ brodove? :mrgreen:

Ja sam pre nekoliko godina, taman kad sam Marissu doveo u željeno stanje, imao priliku da kupim ekstra brod, isto plastika, ali malo veći i drugačije organizovan od Marisse (tipa 10,5 x 3,2, sa malim gazom i Z nogom) - taman da ispravi neke sitnice koje mi kod mog broda smetaju (pre svega gaz od 0,7 metara).

Cena je bila povoljna, pošto je vlasniku koji ga više ne koristi bilo bitno da ga proda nekom ko će ga koristiti i održavati. Mogao sam da prodam Marissu i kupim taj brod.

Bio je zapušten ali ispravan, i tražio je mnogo rada i nešto novaca (ali ne previše).

Odustao sam od kupovine, iako mi se taj brod godinama sviđao, pre svega zato što nemam ni snage i volje za još jedan projekat, za godine radova i sređivanja. Sada želim samo da održavam postignuto stanje i da pravim što više moto sati :mrgreen:

Tako da - svaka tebi čast na entuzijazmu, i želim ti da kupiš brod sa kojim ćeš da se smiriš.

Da dodam i ovo: drugar isto hoće da menja brod kojim nije zadovoljan. Moj jedini savet mu je glasio ovako: imaš brod, ne žuri, kad kupiš sledeći neka to bude ono što ti odgovara i kao da će da bude za zauvek, ne pristaj na kompromise. A ovaj prodaj tek kad kupiš drugi.

Slažem se sa Zankikijem. Uvek će biti nešto što nervira i na čemu treba poraditi na starom brodu a sa svakim novim brodom mora se uložiti neki rad i novac da bi se uobličio po želji. U svakom slučaju, ako ono što zagorčava boravak prevazilazi ono što ulepšava boravak na brodu svakako ga treba maći. Ja sam više puta bio u dilemi sličnoj, i kako prolazi vreme, vidim da se nisam zeznuo popravljajući i modifikujući stari.

Uros
Korisnikov avatar
Postovi: 1644
Pridružio se: Utorak 04 Jun, 2019 20:53
Lokacija: Zemun
Plovilo: Riviera
Dimenzije: 8.7m x 2.8m
Status: Offline
Kontakt:

Re: P: Prodajem Rebell Seaskip 7.6 x 2.5m

Post od Uros » Sreda 21 Sep, 2022 12:44

Hvala momci, uvek je dobro cuti druga misljenja i razmeniti iskustva :handgestures-thumbupright:

Bas to mi je i cilj, da uzmem nesto cime cu biti dugo zadovoljan, pa zato razmisljam pre svega o dimenzijama sledeceg plovila koje bih gledao da budu vece ne za broj, nego bar za dva broja...

Sa mojom visinom od 203cm, shvatio sam da ja ne pripadam kategoriji plovila do 25ft, ali mislim da je ovo put koji vecina nas mora proci. Krenemo od manjeg plovila pa predjemo na malo vece, i tako redom, dok se usput ucimo raznim restauracijama i popravkama i sazrevamo kao nauticari ;)
Inspektor za visinu kabine

George
Korisnikov avatar
Postovi: 623
Pridružio se: Subota 13 Mar, 2021 07:13
Lokacija: Senta
Plovilo: Bombonass
Dimenzije: 9,6 x 2.6
Status: Offline

Re: P: Prodajem Rebell Seaskip 7.6 x 2.5m

Post od George » Sreda 21 Sep, 2022 13:55

Mislim da i sa prelaskom na veće dimenzije treba biti oprezan. Lepo je imati više prostora na brodu i sve što taj extra prostor sa sobom donosi, ali ne treba izgubiti iz vida da ti dodatni gabariti donose i dodatne glavobolje. Već samo vađenje broda kao i farbanje nije isto. Često uhvatim sebe u nekom razmišljanju šta bi i kako bilo kad bih imao samo pola metra širi i metar duži brod. E sad, kao što smo u nekoj drugoj temi pisali a meni se misao jako svidela, sadašnji brod zahteva jednog roba, a ne vojsku. Ova misao je za mene kamen temeljac, za odabir broda. Sa gabaritima Calypsa potpuno vladam, a pošto pričamo da bi trebalo skrasiti se sa brodom na duže vreme, treba misliti da će doći vreme kada ćemo zbog godina teže vladati našim brodovima. Upravo iz ovih razloga, a i onih koje je Zoki gore naveo, da posle dosadašnjih uloženih para, truda, i rada, više nemam ni ja volje da se upuštam u neku novu avanturu, neki novi projekat, pa ni manjih dimenzija nego što je bio ovaj sa Calypsom, tim pre što ako trezveno razmislim, ovaj brod ima sve što je potrebno za duži boravak na vodi. Upravo iz navedenih razloga novac ulažem u punjenje rezervoara, a energiju pretačem u moto sate. :obscene-drinkingcheers:

zankiki
Korisnikov avatar
Postovi: 429
Pridružio se: Ponedeljak 12 Sep, 2022 12:42
Lokacija: Novi Sad
Plovilo: Pasaat 735
Dimenzije: 8,65 x 2,9
Status: Offline

Re: P: Prodajem Rebell Seaskip 7.6 x 2.5m

Post od zankiki » Četvrtak 22 Sep, 2022 06:07

A što se tiče zamene, slažem se, ta priča sa jedrilicom mi se nikad nije previše sviđala.

Plovna sigurno jeste, i prostor je sigurno fenomenalno iskorišćen.

Mala terasa, na kojoj ipak provodimo najveći deo vremena, bez zadnje platforme koja je jako bitan faktor na Dunavskim brodovima i u našem podneblju su veliki minusi.

Terca
Korisnikov avatar
Postovi: 239
Pridružio se: Utorak 26 Okt, 2021 11:55
Plovilo: Terca
Dimenzije: 9.5m x 2.3m
Status: Offline

Re: P: Prodajem Rebell Seaskip 7.6 x 2.5m

Post od Terca » Četvrtak 22 Sep, 2022 10:42

zankiki napisao:
Četvrtak 22 Sep, 2022 06:07
A što se tiče zamene, slažem se, ta priča sa jedrilicom mi se nikad nije previše sviđala.

Plovna sigurno jeste, i prostor je sigurno fenomenalno iskorišćen.

Mala terasa, na kojoj ipak provodimo najveći deo vremena, bez zadnje platforme koja je jako bitan faktor na Dunavskim brodovima i u našem podneblju su veliki minusi.
Para mi uši ovo "terasa" na brodu... Taj deo tvog broda, kao i Uroševog, kao i mog, se na čistom lađarskom zove kokpit, poreklo reči je u tradiciji, jedrilice i čamci imaju trup koji pokriva paluba, a imaju i jedan otvoreni deo gde se slaže teret, gde sedi onaj koji upravlja, itd... kokpit.
Po tome se i deo aviona gde sedi pilot zove kokpit (otvor u trupu gde sedi pilot... dosta termina su avijatičari poprimili iz jedreće prakse, recimo crveno i zeleno svetlo... a zna se ko je stariji) :obscene-drinkingcheers: .

Da davim još malo:
Ako krenemo od pramca, recimo Marisa ima palubu nadvođa (pramčanu palubu), pa kabinu (nema spavaću sobu sačuvajbože), pa nadkabinu, pa kokpit.... Kabina ti je zatvorena kao i na jedrilici, ispred meste odakle upravljaš, inače bi imao kormilarnicu (pilot house), to recimo imaju motor sejleri, pilotine (zato se tako i zovu)...
Ko ima krmenu kabinu, taj nema kokpit, a po svoj prilici ima i kormilarnicu.
I ajd da vas smorim do kraja, stilski je ispravno reći da kabinu ne poklapa krov nego paluba kabine... a ti si iznad kokpita produžio palubu nadkabine (u narodu poznatiju kao tvrdi krov). :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Kad budem napravio kućicu na vodi ili pontoon house ili pontoon boat onda ću imati krov i terasu.. Recimo i da većina onoga što mi zovemo katamaranima, zapravo su pontoon boats, oni nemaju dva trupa nego dva reda plovaka... i ako na to natandariš montažnu kućicu nalik na vakcinalni punkt odgore, tek onda imaš i terasu... :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling:
zankiki napisao:
Četvrtak 22 Sep, 2022 06:07
A što se tiče zamene, slažem se, ta priča sa jedrilicom mi se nikad nije previše sviđala.
Apropo ovoga ću da se ujedem za jezik, ipak Uroš ne prodaje jedrilicu, jer da ima jarbol i jedra brod bi bio u potpuno drugačijem kontekstu... recimo ćale od onog Voje što si upoznao, nije mali čovek, nije ni Voja, ali je sa jedrilicom manjom od ove lepo oplovio Balkan, krenuo sa JK Vojvodina nizvodno Dunavom, i stigao do Tivta... recimo da ni Terca, ni Marissa nisu zamišljene za takve nautičke izazove, a nisu to loši izazovi...

Tu je pravi potencijal, al ajd da ne kvarimo čoveku oglas više. :laughing-rolling: :laughing-rolling:

Uros
Korisnikov avatar
Postovi: 1644
Pridružio se: Utorak 04 Jun, 2019 20:53
Lokacija: Zemun
Plovilo: Riviera
Dimenzije: 8.7m x 2.8m
Status: Offline
Kontakt:

Re: P: Prodajem Rebell Seaskip 7.6 x 2.5m

Post od Uros » Četvrtak 22 Sep, 2022 11:07

Ili kupite Rebell ili predjite na drugu temu ! :laughing-rolling:

:handgestures-thumbupright: :obscene-drinkingcheers:
Inspektor za visinu kabine

zankiki
Korisnikov avatar
Postovi: 429
Pridružio se: Ponedeljak 12 Sep, 2022 12:42
Lokacija: Novi Sad
Plovilo: Pasaat 735
Dimenzije: 8,65 x 2,9
Status: Offline

Re: P: Prodajem Rebell Seaskip 7.6 x 2.5m

Post od zankiki » Četvrtak 22 Sep, 2022 11:23

A nešto smo i naučili...

Mada, ako bih ženi na primer rekao da ostavi stvari u kokpitu, verovatno bih ih našao u šumi :lol: :lol: :lol:

A što se potencijala za plovidbu tiče, svakako da ga korito jedrilice ima, ali sam pričao više o funkcionalnosti sa ovim našim načinom korišćenja.

Uros
Korisnikov avatar
Postovi: 1644
Pridružio se: Utorak 04 Jun, 2019 20:53
Lokacija: Zemun
Plovilo: Riviera
Dimenzije: 8.7m x 2.8m
Status: Offline
Kontakt:

Re: P: Prodajem Rebell Seaskip 7.6 x 2.5m

Post od Uros » Petak 04 Nov, 2022 10:50

Rebell je dobio novog kapetana!
Posebno mi je drago sto je otisao u ruke jedne divne porodice, zeljne plovidbe i uzivanja na vodi.
Ziveli! :obscene-drinkingcheers:
Inspektor za visinu kabine

Zaključana tema