Uvoz plovila u Srbiju

Neobavezna diskusija...
Zveki
Korisnikov avatar
Postovi: 643
Pridružio se: Nedelja 14 Jul, 2019 18:39
Lokacija: Zemun
Plovilo: Alibi
Dimenzije: 7.3m x 2.2m
Status: Offline

Re: Uvoz plovila u Srbiju

Post od Zveki » Petak 30 Jul, 2021 09:30

#Nevena,
Taj Nelt 680 na oko izgleda dopadljivo i lepo opremljen i uklopljen enterijer. Medjutim par stvari kod njega mi ovako odmah namece misljenje da niste pogresili sto ste se opredelili ipak za Eon. Prva je njegova sirina od 165cm u tabanu sto je po meni malo. Druga je njegova tezina od 1000kg sto dovodi u pitanje debljinu plastike prilikom izrade. Po obliku korita i nekih drugih stvari to je Titel 9 na steroidima. Imao sam Titela nekada tako da mi je poznata ta plastika.

Sledeca stvar koja bi me verovatno odbila od kupovine je cena. Ako znate u momentu kada ste se raspitivali za Nelt, voleo bih da znam koja je cifra bila u pitanju.

E sad....uvek ostaje ona narodna...."novo je novo".....

Nevena
Korisnikov avatar
Postovi: 204
Pridružio se: Petak 06 Nov, 2020 12:19
Plovilo: brodić "Eon"
Dimenzije: 8x2,5m
Status: Offline

Re: Uvoz plovila u Srbiju

Post od Nevena » Petak 30 Jul, 2021 10:19

Ne znam za cenu, Zveki.

Nismo došli do toga. Zvali smo oktobra 2019, pa su nam rekli da ne primaju narudžbine jer dopravljaju projekat i tako mesec po mesec je došao februar, a mi nismo hteli da izgubimo sezonu i napravismo dogovor za Eon.

Posle je došla Korona i svi problemi vezani za to, tako da ih nismo više zvali. Danas sam se setila da smo to gledali, pa reko, da napišem, možda je opcija nekome. Lepo izgleda na slikama.

Iako smo prvobitno mislili o plastici, sada znamo da je nekome ko je nov u plovidbi po ovim našim mutnim vodama je definitivno bolje da prvo nauči teren u metalnom čamcu. Uzvodno od Novog Sada ima baš dosta šporova i kamenjara, tako da je sve ukupno super ispalo. :)

Inm8
Postovi: 9
Pridružio se: Ponedeljak 26 Jul, 2021 22:28
Plovilo: Porodicno
Dimenzije: 10x2.6
Status: Offline

Re: Uvoz plovila u Srbiju

Post od Inm8 » Petak 30 Jul, 2021 11:21

Hvala svima na savetima. Jos sam zelen i vidim da cu morati dobru analizu da napravim. Ici cu sledece nedelje da pogledam neke opcije pa se javljam.

luckyboy
Korisnikov avatar
Postovi: 247
Pridružio se: Četvrtak 23 Jan, 2020 16:00
Plovilo:
Dimenzije:
Status: Offline

Re: Uvoz plovila u Srbiju

Post od luckyboy » Petak 30 Jul, 2021 11:23

Po meni kvalitet plastike čamca proizvedenog u Švedskoj 70 tih I 80 tih godina svojim kvalitetom I trajnoscu su bolje rešenje za kupovinu nego čamac proizveden u Srbiji.. Naime čamci od 24 ,25 ft.su obicno 2,5 T teski...a enterijer besprekorno isplaniran...I drugo oni su narod koji vole da plovi I uziva na vodi..Čim se rode oni upravljaju čamcima ( kod njih nema plovnih dozvola ni registracije plovila....a polisa osiguranja je ujedno I vlasnicki list) a kad su punoletni onda polazu vozacki...ima I metalnih čamaca.. treba znati da tamo I-mate jedan model čamca u 3 varijante..razlika je u konstrukciji kobilice... za kanale I jezera je mala kobilica a za mora mnogo veća zbog stabilnosti..I srednje velicine za kombinovanu upotrebu. :obscene-drinkingcheers:

Nevena
Korisnikov avatar
Postovi: 204
Pridružio se: Petak 06 Nov, 2020 12:19
Plovilo: brodić "Eon"
Dimenzije: 8x2,5m
Status: Offline

Re: Uvoz plovila u Srbiju

Post od Nevena » Petak 30 Jul, 2021 12:49

Mi smo oko toga imali veliku dilemu kada smo birali/planirali nabavku broda.
Masovna proizvodnja fiberglas brodova je započela 70tih godina prošlog veka, što znači da praktično najstariji brodovi, pravljeni po danas prihvatljivoj tehnologiji, imaju 50tak godina. Ima i starijih, naravno, dok se sve razijalo, ali ne u dovoljnom broju da bi mogli da se izvuku statistički validni zaključci.
Na osnovu toga se ne može znati da li je plastika takvog jednog "starca" u stanju da izdrži još 10tak godina aktivnog korišćenja i da neće postati suviše kruta promenom vlažnosti vazduha posle toliko godina (kao što se drveni brodovi rasuše).
Uprkos tome sam ubeđena da takvi brodovi mogu trajati zauvek jer se fiberglasu hemjska struktura ne menja vremenom i da im je jedino problmatično što gelkoat menja boju, ali za to nemam racionalno objašnjenje.

Što se organizacije prostora na brodu tiče, Skandinavci su tu neprevaziđeni i ja redovno pregledam njihove oglase ne bi li skinula ideje i rešila nerešene ćoškove Eona ;)

Zveki
Korisnikov avatar
Postovi: 643
Pridružio se: Nedelja 14 Jul, 2019 18:39
Lokacija: Zemun
Plovilo: Alibi
Dimenzije: 7.3m x 2.2m
Status: Offline

Re: Uvoz plovila u Srbiju

Post od Zveki » Petak 30 Jul, 2021 13:12

Što se organizacije prostora na brodu tiče, Skandinavci su tu neprevaziđeni i ja redovno pregledam njihove oglase ne bi li skinula ideje i rešila nerešene ćoškove Eona ;)
[/quote]

Slazem se potpuno sa tom konstatacijom. Otvorim oglase i uzivam u njihovoj originalnosti i resenjima i mnogo puta se pitam kako to nikome ovde nije palo na pamet da prekopira mnoga od tih resenja.

luckyboy
Korisnikov avatar
Postovi: 247
Pridružio se: Četvrtak 23 Jan, 2020 16:00
Plovilo:
Dimenzije:
Status: Offline

Re: Uvoz plovila u Srbiju

Post od luckyboy » Petak 30 Jul, 2021 13:53

Skandinavski čamci koriste Stara oprobana rešenja još iz doba Vikinga ,plitak gaz I dobro primanje talasa spreda I od pozadi..stim što sada koriste novije tehnologije I materijale...a što se tiče promene boje ,uticaj najveci imaju atmosferske promene I padavine ..I ne odrzavanje...a siguran sam da njihova plastika bi još dugo,dugo izdrzala u našim uslovima.

Nevena
Korisnikov avatar
Postovi: 204
Pridružio se: Petak 06 Nov, 2020 12:19
Plovilo: brodić "Eon"
Dimenzije: 8x2,5m
Status: Offline

Re: Uvoz plovila u Srbiju

Post od Nevena » Petak 30 Jul, 2021 13:59

I ja sam sigurna, ali nemam ni tehnički ni statistički razlog za to. ;)

drasko982
Postovi: 1
Pridružio se: Petak 05 Nov, 2021 16:04
Plovilo: Rib
Dimenzije: 6.5
Status: Offline

Re: Uvoz plovila u Srbiju

Post od drasko982 » Četvrtak 15 Sep, 2022 12:23

luckyboy napisao:
Ponedeljak 27 Jan, 2020 18:02
UrosP napisao:
Ponedeljak 27 Jan, 2020 18:49
Laki, meni si u prepisci pomenuo da si uslužno uvezao mnogo plovila, to je dobra informacija koja možda zatreba nekome od forumaša.
Možemo i da otvorimo novu temu ako se slažeš, pa da tamo diskutujemo o uvozu plovila i nekim zakonima i pravilima ako se slažeš?
Naravno,nikakav problem....možete pitati sve što vas zanima...mogu da pojasnim svaki korak oko uvoza motornog plovila..ili motora.

Mogu natovariti 10met.čamac ili 6Tona
Zdravo @luckyboy, da li mozes da mi se javis na pp ili mail drasko982@yahoo.com, bice mi potreban uvoz camca iz italije, 6.5m.

f2zubac
Korisnikov avatar
Postovi: 16
Pridružio se: Petak 25 Dec, 2020 17:32
Lokacija: Beograd
Plovilo: trenutno bez plovila :-(
Dimenzije: 0x0
Status: Offline

Re: Uvoz plovila u Srbiju

Post od f2zubac » Utorak 10 Jan, 2023 21:44

Cao svima

Ne znam da li u ovu temu spada i uvoz plovila vodom, pa me zanima da li neko ima iskustva sa 'uvozom' plovila iz Holandije vodenim putevima u Srbiju ?
Koja je dozvola potrebna za kapetana ? Da li moze da prodje nas UMC B kategorije + medjunarodna ?
Gde naci dobre karte ?
Prevodnice ?
Marine ?

Ima li neko iskustva sa uvozom plovila vodenim putevima u Srbiju ?
Napomena je da se radi u rekreativnom plovilu , nista komercijalno.

Pozdrav,
Dragan

Odgovori